31/03/19

Keputusan Festival Filem Malaysia Ke-30 (FFM30)

SENARAI FILEM YANG BERTANDING PADA FESTIVAL FILEM MALAYSIA KE-30 (FFM30)

1. Kau Takdirku
2. Pulang
3. Tujuh Sumpahan Suri
4. Two Sisters
5. Polis Evo 2
6. Kutram Seiyal
7. KL Special Force
8. Munafik 2
9. Gol & Gincu Vol. 2
10. Mrs K
11. KL Wangan
12. Tangisan Akinabalu
13. The Spiral
14. A House Of Happines
15. Haunted Hotel
16. Perangsang Rentap
17. Paskal
18. Rise: Inikalilah
19. Bukan Cinta Malaikat
20. Aasan
21. The Kid From Big Apple: Before We Forget
22. Makrifat Cinta
23. Pinjamkan Hatiku
24. Thirudathey Papa Thirudathey
25. Lee Chong Wei: Rise Of The Legend
26. The Farm – En Veettu Thottahil
27. Sughamaai Subbulakshmi
28. Langsuir
29. Dukun
30. Hantu Kak Limah
31. Bukser
32. Tombiruo: Penunggu Rimba
33. Think Big Big
34. Get Hard Tongkat Ali
35. Papa Come Home
36. Neeyum Naanum
37. Guang
38. One Two Jaga
39. Vedigundu Passangge
40. Operasi X
41. Felina
42. Surf This Love

SENARAI PEMENANG FESTIVAL FILEM MALAYSIA KE-30 (FFM30)

Filem Terbaik
ONE TWO JAGA (PIXEL PLAY ENTERTAINMENT)

Pengarah Terbaik
NAMRON (ONE TWO JAGA)

Pelakon Lelaki Terbaik
ROSDEEN SUBOH (ONE TWO JAGA)

Pelakon Wanita Terbaik
DATIN SERI UMIE AIDA (DUKUN)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik
HASNUL RAHMAT (POLIS EVO 2)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik
NABILA HUDA (MAKRIFAT CINTA)

Pengarah Harapan
QUEK SHIO CHUAN (GUANG)

Pelakon Kanak-Kanak Terbaik
ENG WEI JIE (RISE OF THE LEGEND: LEE CHONG WEI)

Pelakon Wanita Harapan
JAYA GANASON (THE FARM EN VEETTU THOTTATHIL)

Pelakon Lelaki Harapan
KYO CHEN (GUANG)

Anugerah Khas Juri 1
PASKAL THE MOVIE (ASIA TROPICAL FILMS SDN BHD)

Anugerah Khas Juri 2
VEDIGUNDU PASANGGE (VEEDU PRODUCTION SDN BHD)

Anugerah Khas Juri 3
BUSKER (ASTRO SHAW SDN BHD)

Anugerah Karyawan Sepanjang Zaman
SENIMAN AR BADUL

Anugerah Penggiat Belakang Tabir
HABSAH HASSAN

Filem Box-Office
MUNAFIK 2 (SKOP PRODUCTIONS SDN BHD)

Lakon Layar Terbaik
AMRI ROHAIYAT, FARED AYAM & NAMRON (ONE TWO JAGA)

Cerita Asal Terbaik
PITT HANIFF, MUHAMMAD SYAFIQ & NAMRON (ONE TWO JAGA)

Kostum & Busana Terbaik
ANDY SULAIMAN (DUKUN)

Penataan Bunyi Terbaik
IMAGINEX STUDIO SDN BHD (PULANG)

Penataan Seni Terbaik
CHAN HSIEN YU (GUANG)

Kesan Khas Terbaik
PIXELPOST (DUKUN)

Penyunting Terbaik
RAJA AFFANDI RAJA JAMALUDIN (DUKUN)

Skor Muzik Asal Terbaik
NICK DAVIS (TWO SISTERS)

Poster Terbaik
JAZZY PICTURES (ONE TWO JAGA)

Lagu Tema Terbaik
ATMA JIWA, MONOLOQUE (BUSKER)

P/S : Kebanyakan Pemenang Menepati Ramalan Awal Portal Filem Rollo De Pelicula. Tahniah Kepada Semua Pemenang!

2 ulasan:

  1. Buat la review pasal keputusan pemenang..

    BalasPadam
    Balasan
    1. keputusan pemenang tak payah review lah...hahaha
      dah macam rumah siap pahat berbunyi lak nanti

      Padam